چگونه بهترین کارآفرین حوزه فین تک شویم؟

امروزه با گسترش بستر دیجیتال در جوامع، راه‌اندازی استارتاپ‌ها و کسب و کار‌های آنلاین حرف اول را می‌زند. به طور کلی فرد یا افرادی که بتوانند خدمات اینترنتی را به منظور سهولت و دسترسی راحت‌تر کاربران به آن‌ها ارائه دهند، با موفقیت بسیار بیشتر روبرو خواهند بود.
در حال حاضر یکی از حوزه‌های پرمتقاضی و محبوب دیجیتال،‌فین تک‌است.کارآفرین حوزه فین تک‌از مشاغل آینده دار، آینده می باشد.

فین تک چیست؟

 

درگاه پرداخت اینترنتی

به طور کلی فین تک یا فناوری مالی به هر گونه تکنولوژی و فناوری نوآورانه‌ای که در زمینه ارائه انواع خدمات مالی ایجاد شود گفته می‌شود.

همچنین یکی از از حوزه‌هایی که متقاضیان سرمایه‌گذاری زیادی را به همراه دارد،‌حوزه فین تک‌است. در حال حاضر استارتاپ‌های فین تکی میانبری برای دسترسی آسان‌تر و راحت‌تر کاربران به انواع خدمات مالی از جمله پرداخت، خرید، فروش و… هستند. که با توجه به شرایط فعلی بسیار پر مخاطب‌تر می‌باشند.

برای ورود به استارتاپ‌های فین تکی باید دانش و آگاهی کافی در این حوزه را داشته باشید و با تکیه بر مهارت و تجارب کسب شده خود اقدام به راه‌اندازی این نوع استارتاپ‌ها نمایید.

به همین منظور در ادامه قصد داریم یک راهنمای جامع در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با توجه به آن، مسیر تبدیل شدن به یک کارآفرین حوزه فین تک را بدانید.

داشتن یک ایده مناسب برای تبدیل شدن به کارآفرین حوزه فین تک

اولین و مهمترین قدم در ایجاد یک استارتاپ‌ و کسب و کار اینترنتی داشتن یک ایده مناسب و عملی است.

وقتی که شما ایده‌ای برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی داشته باشید، خیلی بهتر می‌توانید مسیر پیش روی خود را درک کنید و با بررسی جوانب مختلف، آن را با موفقیت پشت سر بگذارید.

ولی وقتی ایده در کار نباشد و شما ندانید که قرار است روی چه چیزی پایه و اساس استارتاپ‌ خود را بنا کنید، قطعا با سردرگمی و مشکلات زیادی روبرو خواهید شد و در نهایت شکست می‌خورید. پس اولین و مهمترین قدم در تبدیل شدن به یک کارآفرین حوزه فین تک داشتن ایده مناسب است.

با انجام بررسی‌ها و مطالعات دقیق سعی کنید به ایده‌ای منحصر به فرد و عملی برسید و در نهایت با اجرای آن وارد حوزه فین تک شوید.

پیروی از اکوسیستم برای کارآفرین حوزه فین تک

یکی دیگر از مهم‌ترین راه‌های ورود به‌حوزه فین تک‌دنبال کردن اکوسیستم‌های فعال در این صنعت بزرگ است.

دنباله روی از اکوسیستم‌ها به این معنی است که باید فعالان و برند‌های مطرح در زمینه‌فین تک‌را دنبال کنید و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

شما می‌توانید با بررسی فعالان حوزه‌فین تک، شیوه های پیاده‌سازی استارتاپ، مدیریت کسب و کار و مواردی از این قبیل را بهتر درک کرده و آن‌ها را بر روی استارت آپ مورد نظر خود پیاده کنید.

همچنین دنبال کردن اخبار مربوط به موسسین و شرکت‌های موفق فین تک در شبکه‌های اجتماعی نیز تاثیر بسزایی، بر موفقیت شما در این حوزه دارد.

پس در صورتی که قصد تبدیل شدن به یک‌کارآفرین حوزه فین تک‌را دارید یکی دیگر از مهمترین روش‌ها دنبال کردن اکوسیستم‌های حاکم بر این صنعت بزرگ است.

همکاری تیمی برای تبدیل شدن به کارآفرین حوزه فین تک

 

درگاه پرداخت اینترنتی

به طور کلی اگر تازه کار هستید یا هنوز مشغول به فعالیت نشده‌اید، بهتر است در ابتدای کار با یک تیم همکاری کنید. همکاری با یک تیم میزان مهارت و تجارب شما در این زمینه تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد و می‌توانید در این حین ایده‌های مناسبی را نیز برای راه‌اندازی کسب کار خود استخراج کنید.

فضا‌های تیمی و گروهی تاثیر بسیار زیادی بر طرز فکر و دیدگاه‌های شما به فین تک خواهند داشت که می‌توانند وسعت دید شما را در این حوزه افزایش دهند.

پس قبل از راه‌اندازی کسب و کار خود، بهترین کار شروع همکاری با یک تیم است تا بتوانید با افزایش تجربه و مهارت‌های خود تبدیل به یک کارآفرین حوزه فین تک شوید‌.

گاهی اوقات کپی کنید

جالب است بدانید که گاهی اوقات کپی کردن یک ایده، کار بدی نیست؛ بلکه در شرایطی کار بسیار پسندیده و درستی می‌باشد.

به طور کلی داشتن یک ایده جدید و منحصر به فرد بسیار جذاب است ولی ریسک بالایی هم دارد و نمی‌توانید به طور قطعی روی آن حساب کنید.

وقتی که شما الگو و ایده از پیش اجرا شده‌ای را در نظر بگیرید و با اعمال تغییرات مد نظر خود آن را به یک ایده جدید تبدیل کنید، ریسک کمتری را نسبت به ایجاد یک ایده جدید متحمل شده‌اید و می‌توانید با اطمینان بیشتر و کامل‌تری ایده الهام گرفته شده را اجرایی کنید.

 یکی دیگر از مهمترین دلایلی که در مسیر تبدیل شدن به‌کارآفرین حوزه فین تک، کپی کردن از یک ایده برتری بیشتری نسبت به داشتن ایده جدید دارد، این است که ایده‌ای که شما از آن کپی می‌کنید یک بار تمام مراحل فنی و قانونی خود را از بابت کسب و اخذ انواع مجوز‌های مورد نیاز طی کرده است.

وشما با روال قانونی و رسمی‌سازی آن ایده به طور کامل آشنا هستید. در نتیجه هنگام اجرایی کردن پروژه با مشکلات قانونی و موانع مختلف روبرو نخواهید شد.

 از دیگر دلایل مهم این روش راضی کردن افکار عمومی و جلب اعتماد مشتریان است. زمانی که مشتریان و کاربران به یک شیوه ارائه خدمات مالی اعتماد کردند، می‌توانند به ایده مشابه آن نیز اعتماد کنند.

ولی اگر با یک ارائه‌دهنده سبک جدیدی از خدمات مالی روبرو باشند، شما زمان و هزینه‌های بسیار زیادی را برای راضی کردن و جلب اعتماد کاربران مختلف متحمل خواهید شد.

در نتیجه در برخی شرایط که احساس می‌کنید ایده جدیدی به ذهنتان می‌رسد و می‌توانید از یک ایده از پیش اجرا شده خط و مشی بگیرید، هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهید.

اعتماد

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم جلب اعتماد کاربران یکی از مهم‌ترین و شاید اصلی‌ترین مرحله در تبدیل شدن به یک‌کارآفرین حوزه فین تک‌باشد.

به طور کلی وقتی شما معتمد کاربران خود باشید و کاربران بتوانند به شیوه ارائه خدمات شما اعتماد کنند و اطلاعات مالی و شخصی شان را در اختیار شما بگذارند، یعنی شما توانسته‌اید به یک استارت آپ موفق تبدیل شوید.

پس قبل از شروع و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی استارت آپ‌ها در حوزه فین تک، بهتر است مطالعات کافی در زمینه راضی کردن افکار عمومی و جلب رضایت و اعتماد کاربران داشته باشید تا بتوانید به صورت اصولی در این راه شروع به فعالیت کنید.

ایجاد اعتماد بین خدمات مالی و کاربران امری مهم و تاثیرگذار در پایداری و ثبات یک استارتاپ در‌حوزه فین تک است.

همچنین می توانید بخوانید : آینده پرداخت در دنیا

شناخت دسترسی‌ها

به طور کلی وقتی شما بخواهید یک‎‌کارآفرین حوزه فین تک‌باشید، باید دسترسی‌های شاخه مورد نظر خود را بشناسید، تا بتوانید بر اساس آن‌ها ایده پردازی و برنامه‌ریزی‌های مورد نظر خود را انجام دهید.

شما باید به طور کلی با زیرساخت‌های پرداختی و بانکی شاخه مورد نظر خود آشنا باشید و با توجه به قوانین حاکم بر آن‌ها، دسترسی‌ها، محدودیت‌ها و مواردی از این قبیل به صورت واقع بینانه و منطقی ایده پردازی کنید.

به طور کلی وقت شما با زیرساخت‌های بانکی حوزه خود آشنا باشید، می‌توانید بر اساس آن‌ها ایده پردازی کنید و علاوه بر مواجه نشدن با موانع قانونی، مسیرتان بسیار هموار‌تر خواهد بود‌. ‌

 انتخاب یک تیم خوب برای کارآفرین حوزه فین تک

 

درگاه پرداخت

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم قرار گرفتن در فضای تیمی و انجام کار‌های گروهی در‌حوزه فین تک
مهارت و تجارب شما را تا حد بسیار زیادی ارتقا می‌دهد.

ولی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هر تیمی برای فعالیت مناسب نیست و شما باید با انجام بررسی‌ها و مطالعات دقیق در زمینه فین تک بتوانید یک تیم خوب و استاندارد را از هر نظر پیدا کرده و در آن مشغول به فعالیت شوید.

تیم خوب و مناسب باید مدیریت اصولی، برنامه‌ریزی دقیق و استراتژی منطقی را داشته و جزو استارت آپ‌های موفق در زمینه مورد نظر شما باشد.

پس قبل از شروع فعالیت در یک تیم حتماً از شرایط سازمانی حاکم بر استارتاپ مورد نظر خود اطلاع کافی داشته باشید تا بتوانید با کسب تجارب بیشتر در آینده خودتان به یک‌کارآفرین حوزه فین تک‌تبدیل شوید.

نتیجه‌گیری اجمالی

در این مقاله از وبلاگ پی استار به طور کلی شما را با روش‌ها و مراحل موارد نیاز برای تبدیل شدن به یک کارآفرین حوزه فین تک آشنا کردیم.

توجه به این نکات و موارد ذکر شده با انجام مطالعات دقیق، شاخه مورد نظر خود در حوزه فین تک را انتخاب کرده و با توجه به آن ایده پردازی و کسب مهارت‌های مورد نیاز را شروع کنید.

 ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که با پشتکار، نواندیشی و استمرار در یادگیری، در آینده‌ای نزدیک می‌توانید استارتاپ شخصی خود را داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.