کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی و معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی

کارمزد‌درگاه پرداخت اینترنتی‌واطلاع از آن،از اولین موارد مهم برای کسانی است که در رابطه با کارشان نیاز به درگاه پرداخت دارند.این روز‌ها در عصری قرار گرفتیم که تکنولوژی در آن در حال گسترش می‌باشد. اما هرچه بیشتر این فرایند پیشرفت می‌کند، امکانات بیشتری برای انسان به وجود می‌آید. اگر دقت کرده باشید دیگر خرید‌ها با پول نقد انجام نمی‌شود و توسط یک کارت بانکی، با داشتن رمز دوم همه چیز برای شما حل خواهد شد.

به‌عنوان‌مثال شما می‌خواهید از فروشگاهی خرید اینترنتی کنید، اینجا است که‌درگاه پرداخت اینترنتیخود را نمایان می‌کند. امروزه‌درگاه های پرداخت اینترنتی‌زیادی وجود دارند که هرکدام دارای شرایطی هستند و یکی از مواردی که به آن خیلی توجه می شود کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی است.

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

(Internet Payment Gateway) معنی فارسی آن درگاه پرداخت اینترنتی می‌باشد.

درگاه پرداخت اینترنتی، سرویس ارائه خدمات پرداخت برای کسب‌وکار اینترنتی است که در بستر شبکه عمل می‌کند. این درگاه‌ها، پرداخت و دریافت وجه را از طریق اینترنت فراهم می‌سازند.

این درگاه پرداخت ها دارای دو طرف هستند، یک طرف این درگاه پذیرنده‌ای است که درگاه به‌حساب بانکی او مرتبط می‌باشد و مبالغ پرداخت شده به‌حساب آن واریز می‌شود و طرف دوم درگاه، مشتریانی هستند که در ازای محصولات یا خدماتی که پذیرنده ارائه می‌دهد مبلغی می‌پردازند که این مبلغ با عنوان کارمزد‌درگاه پرداخت اینترنتی دریافت می شود.

همچنین می توانید بخوانید : ارائه درگاه اختصاصی با نام و لوگو کسب و کار شما

انواع درگاه پرداخت

 

انواع درگاه پرداخت

به‌صورت کلی دو نوع درگاه پرداخت اینترنتی وجود دارد:

  • درگاه مستقیم 
  • درگاه غیرمستقیم

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

در این روش، کاربر بعد از اضافه‌کردن محصول به سبد خرید سایت موردنظر و تکمیل خرید به‌صورت مستقیم به یکی از درگاه‌های بانک مثل ملی، پارسیان، صادرات و… متصل می‌شود. این به این معنی است که ما از درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کردیم.

شاید از ما بپرسید چه کاری باید انجام بدهید تا واسط درگاه پرداخت بگیرید و کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی پرداخت کنید؟ باید به شما بگوییم که برای دریافت درگاه مستقیم باید سایت شما نماد اعتماد الکترونیکی را دارا باشد. واقعاً گرفتن نماد اعتماد کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی است. ولی برای دریافت درگاه بانک غیرمستقیم این‌همه دردسر نخواهید داشت و فقط اسکن شناسنامه و کارت ملی کافی می‌باشد.

کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه‌های پرداخت اینترنتی به‌واسطه خدماتی که به کاربران خود ارائه می‌دهند، کارمزدی را دریافت می‌کنند. این کارمزد برای هر تراکنش می‌تواند متفاوت باشد. باوجوداینکه چند شرکت ارائه‌دهنده درگاه پرداخت وجود دارد، ولی به‌طورکلی احتساب کارمزد به دو صورت می‌باشد. در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی درصدی

در این روش، مقدار کارمزد به‌صورت درصدی مشخص می‌باشد. این درصد طبق میزان هر تراکنش احتساب و از کاربر دریافت می‌شود. به‌ازای هر خریدی که مشتری از شما بکند، بنا به مبلغ پرداختی، این درصد اعمال و کسر می‌شود. به‌عنوان‌مثال اگر درصد کارمزد شما ۲ درصد باشد و فردی ۱۰۰ هزار تومان از شما خرید کند، شما باید ۲ هزار تومان را به‌عنوان کارمزد پرداخت کنید.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی چه ویژگی هایی دارد؟
مشاهده

کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی ثابت

در این روش، مبلغی ثابت به‌عنوان کارمزد تراکنش در نظر گرفته می‌شود. شما موظف هستید طبق میزان مبلغ مشخص شده، بدون توجه به مبلغ تراکنش، این کارمزد را پرداخت کنید. در روش ثابت، فرقی نمی‌کند که مشتری چه مبلغی را پرداخت کرده است.

شما باید برحسب حوزه فعالیتی و شغلی خود، یکی از این دو روش را انتخاب کرده و با ارائه‌دهنده درگاه پرداخت خود قرارداد ببندید.

همچنین می توانید بخوانید :پی استار، پرداخت یار شاپرک بانک مرکزی

 

ویژگی‌های فوق‌العاده درگاه پرداخت اینترنتی غیرمستقیم

  • به‌هیچ‌عنوان نیازی به مجوز ندارید.
  • فعال‌سازی این درگاه‌ها سریع می‌باشد.
  • تسویه‌حساب به‌صورت روزانه انجام می‌شود.
  • شما کاملاً در این درگاه‌ها از صفحه شخصی پرداخت برخوردار هستید.
  • ارائه فیلد دکمه پرداخت، همراه با مشخصات برای مشتریان خود.
  • تشکیل لینک پرداخت برای مشتریان.
  • نصب آسان درگاه پرداختی غیرمستقیم.
  • پشتیبانی بسیار قدرتمند

بیایید بهترین درگاه پرداختی اینترنتی غیرمستقیم را به شما عزیزان معرفی کنیم تا آن‌ را بهتر بشناسید. در ادامه به شما خواهیم گفت که این درگاه‌ چه ویژگی‌هایی دارد و آن‌ را به طور کامل به شما معرفی می کنیم.

در دنیای دیجیتال استفاده از درگاه‌های پرداخت آنلاین درست مانند دستگاه های POS برای کسب‌وکارهای اینترنتی یک ضرورت است. در واقع اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپای آنلاین در هر فضایی را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات ویژه و حرفه‌ای پی استار استفاده کنید.

البته ما برای گفته های خود دلیل و منطق داریم و با توجه به امکاناتی که این سرویس در اختیار شما قرار می دهد می توانید از آن ها استفاده کرده و در اسرع وقت ماژول های لازم را روی سیستم خود نصب کنید. ضمن این که امکانات پی استار در پرداخت بسیار قدرتمند است و شما می توانید با بهره گیری از آن ها خدمات ویژه دریافت مبلغ با استفاده از درگاه آنلاین بانکی را انجام دهید.

امکانات درگاه پرداخت اینترنتی پی‌استار

درگاه پرداخت پی استار تمامی امکانات موارد مشابه را داراست و در برخی گزینه‌ها به نوآوری‌های بسیار جدیدی روی آورده است که شما می‌توانید با بهره‌گیری از آن ها به‌راحتی و در هر زمان پرداخت انجام دهید.

یکی از امکانات بسیار کاربردی و ویژگی‌های درگاه پرداخت پی استار، پرداخت یاری می‌باشد. در واقع بر اساس قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌هایی که مجوز پرداخت یاری دارند می‌توانند در فضای اینترنت فعالیت کرده و از درگاه‌های پرداخت استفاده کنند.

درگاه پرداخت تلفنی برخط و کارت به کارت

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب و کاربردی پی استار استفاده از درگاه پرداخت تلفنی می‌باشد که شما با بهره‌گیری از آن می‌توانید خدمات پرداخت را با تلفن گویا و اتصال به بانک و دریافت اطلاعات انجام دهید. در این حالت مشتریان برای پرداخت غیرحضوری به سیستم بانکداری هوشمند متصل می‌شوند.

اینشورتک، تهدید یا فرصت
مشاهده

یکی دیگر از روش‌های پرداخت در هر استارتاپ و کسب‌وکاری استفاده از درگاه کارت به کارت می‌باشد. یعنی شخص می‌تواند با پرداخت و تائید از طریقی که توسط تیم پی استار طراحی‌شده است. عملیات پرداخت را انجام و تائید نماید و این مورد نیز نیازی به نماد اعتماد و کد مالیاتی و دیگر موارد نخواهد داشت.

درگاه‌پرداخت فروشگاه اینستاگرام

درصورتی‌که صاحب یک فروشگاه اینترنتی و پیج خریدوفروش کالا در فضای اینستاگرام هستید. این شبکه اجتماعی از امکانات جدید در نسخه‌های بروز خود رونمایی کرده است که با استفاده از آن می‌توانید تمامی عملیات پرداخت را حتی بااتصال به فروشگاه و با یک کلیک ساده انجام دهید. ضمن این‌که شما می‌توانید برای اعتمادسازی بیشتر مابین مشتریان و کسانی که از شما خرید می‌کنند.

وجه را تا زمان تحویل کالا به‌صورت امانت در سیستم پرداخت حفظ کرده و پس از تحویل در حساب خود دریافت کنید. موردی که به‌عنوان یکی از نوآورانه‌ترین ویژگی‌ها در بین درگاه‌های پرداخت آنلاین ایرانی سبب محبوبیت و جلب رضایت مشتری شده است.

اتصال با درگاه اختصاصی پی‌استار

پی استار برای هر فروشگاه و کسب‌وکار اینترنتی و اشخاص حقیقی و حقوقی یک صفحه پرداخت اختصاصی طراحی کرده و شما می‌توانید با اتصال خودکار‌درگاه پرداخت‌پی استار به فروشگاهتان از ویژگی‌های پرداخت سریع و اعتمادسازی هر چه بیشتر برای مشتریان اقدام نمایید.

ضمن این‌که در امر تسهیل انجام عملیات حسابداری شما می‌توانید تمامی اطلاعات را به‌طور خودکار از سیستم نرم‌افزاری پی استار به نرم‌افزار حسابداری شخصی روی سیستمتان منتقل کنید. درنتیجه تمامی این امکانات با یک ثبت‌نام و تائید هویت ساده انجام می‌گردد.

شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه اضافه از امکانات فوق‌العاده این سرویس‌ها استفاده نمایید.

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم ستاره دنیای پرداخت

درصورتی‌که صاحب یک کسب‌وکار بزرگ با پردازش‌های سنگین و فروش بالا هستید. بهتر است یک درگاه پرداخت مستقیم و آنلاین انتخاب کرده و از آن استفاده کنید تا مشتریان بیشتر به شما اعتماد کنند. در این وضعیت شما نماد اعتماد دریافت کرده و تمامی پرداخت‌ها به‌صورت برخط و در اسرع وقت و بدون هیچ صفحه فرود اضافه‌ای انجام می‌گردد.

همچنین می توانید بخوانید: چرا پی استار ؟!

سخن پایانی

 

درگاه پرداخت اینترنتی

در این مقاله تمام سعی خود را کردیم که بتوانیم جامع‌ترین توضیحات را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تمامی درگاه‌های پرداخت اینترنتی در حال پیشرفت هستند، اما باید شما جویای بهترین آن‌ها باشید. چراکه درگاه پرداخت مهم‌ترین بخش سایت برای فروش می‌باشد. درگاه‌ها اعتبار شما را بالا می‌برند و اعتماد مشتری را به خود جلب می‌کند. پس باتوجه‌به توضیحات ذکر‌شده، برحسب نیاز خود مناسب‌ترین درگاه پرداخت را انتخاب کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.