معرفی بهترین ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین

درگاه پرداخت اینترنتی

ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین امروزه در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار محبوب شده‌اند.

امروزه بیت‌ کوین به‌عنوان یک ارز دیجیتال دنیا را در دستان خود گرفته است. ارزی که از همه رقبا ارزشمندتر است و البته به‌دست‌آوردن آن هم سخت‌تری از چیزی است که فکرش را می‌کنید.

اما همه این‌ها باعث نمی‌شود که افراد مبتدی از یادگیری اصول کار و حتی ماین این ارز دست بکشند و چه‌بسا که با بالارفتن قیمت آن هم عرضه افزایش‌یافته و هم تقاضا بیشتر می‌شود. به‌هرحال مسئله فراتر از این است که ما صرفاً قصد داشته باشیم چند ماشین‌حساب به شما معرفی کنیم و براین‌اساس شما بتوانید میزان سود و یا حتی ضرر و درآمد خود را محاسبه کنید.

واقعیتش را بخواهید این ماشین‌حساب‌ها مانند فضای دمو هستند. اگر بخواهیم دقیق‌تر در این مورد مثالی را به شما شرح دهیم. فرض کنید که شما قصد فراگرفتن خلبانی هواپیما را دارید. در سیستم تدریس نخست از شبیه‌سازهایی استفاده می‌شود که عموماً جو و اتمسفری شبیه به آسمان را برای شما ایجاد کرده و درست است که شما همه امکانات و کلیدهای کنترلی درون کابین را در دسترس دارید. اما در نهایت راندن یک هواپیما با چیزی که در یک شبیه‌ساز یا بازی تجربه می‌کنید فرق دارد.

دلایل استفاده از ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین

درگاه پرداخت اینترنتی

به‌طورکلی استفاده از این ابزارها نیز نیازمند فراگیری اصول پایه و اولیه بیت‌ کوین و آشنایی باارزش گذاری در بازار ارز دیجیتال است.

احتمالاً این سؤال برای شما ایجاد می‌شود که آیا در چنین فضایی واقعاً نیاز به ماشین‌حساب احساس می‌شود؟ اصلاً ضروری است که ما برای بررسی سوددهی و میزان مصرف و دیگر موارد از ماشین‌حساب استفاده کنیم؟ عملیات استخراج ارز این روزها تبدیل به یک کار طاقت‌فرسا شده است که هم نیاز به هزینه زیادی دارد و هم وقت بسیاری از شما می‌گیرد. برای این که متوجه شوید هزینه صرف شده برای یک واحد خاص ارز دیجیتال چقدر است می‌توانید از ماشین‌حساب‌های پیشرفته و هوشمند بیت‌ کوین استفاده کنید.

در این سیستم شما می‌توانید مقدار هزینه مصرفی را مشخص کنید. همچنین قادر بخواهید بود که مقدار سود به‌دست‌آمده از ماین را نیز به‌صورت عددی دریافت کرده و به‌این‌ترتیب مشخص می‌شود که میزان هزینه و درآمد شما از فروش بیت‌ کوین چگونه خواهد بود.

در نهایت سعی کردیم برای این لیست یک ترتیب قائل شویم. این‌گونه است که نام‌های ذکر شده صرفاً به معنای آشنایی خواهند بود و ما صحت داده‌ها و همین‌طور پردازش‌های آن‌ها را مستند نمی‌دانیم. اما لیست بر اساس اعتماد مردم و همین‌طور محبوبیت این ماشین‌حساب‌ها در بین افراد تخصصی و حرفه‌ای در دنیای ماین است.

ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین در نهایت تنها راه محاسبه سریع نرخ سوددهی هستند.

Cryptocompare

یکی از بهترین و قدرتمندترین ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین که می‌توانید در اینترنت جستجو کنید. سایتی می‌باشد که در بالا عرض کردیم این سیستم قابلیت‌های خوب زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به محاسبه قدرت دستگاه ماینینگ، میزان برق مصرفی بر اساس توان دستگاه، هزینه برق مصرفی و در نهایت مقدار درصدی که شما باید در استخر ماینینگ به صاحب آن بپردازید را نیز بیان می‌کند. در نهایت وقتی اعداد را وارد می‌کنید این سیستم به شما خرجی می‌دهد. این خروجی ممکن است سبز و یا قرمز باشد. قطعاً متوجه خواهید شد که سبز بودن آن به معنای سوددهی و قرمز بودن آن نیز نتیجه ضرر مالی است. به‌هرحال همه چیز وابسته به داده‌های شما خواهد بود و ما نمی‌توانید صحت یا واقعی بودن خروجی این ماشین‌حساب‌ها را تأیید و یا رد کنیم.

بهترین سایت‌های اکسچنج بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال
مشاهده

Coinwarz

این سیستم نیز یکی از پیشرفته‌ترین، سریع‌ترین و در دسترس ترین ابزارها برای ایرانیانی است که قصد اندازه‌گیری دقیق میزان سود، هزینه و حتی ضرر عملیات ماین خود را دارند. امروزه بهره‌برداری از ارزهای دیجیتال باعث شده است که بسیاری از افراد وسوسه شوند تا حتی سیستم‌های استخراج را فراهم آورده تا بتوانند به درآمد برسند. کافی است حامیان ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌ کوین، اتریوم و دوج‌کوین را در دنیا رصد کنید. می‌توانید متوجه شوید دنیای ارزهای دیجیتال احتمالاً خیلی فراتر از چیزی خواهد بود که خواهیم در چند خط در مورد ان ها صحبت کنیم.

ابزاری که کمی بالاتر در تیتر معرفی کردیم به شما قابلیت محاسبه هش ریت، میزان توان مصرفی و همین‌طور هزینه الکتریکی را می‌دهد. یعنی این که شما می‌توانید با استفاده از این ماشین‌حساب مشاهده کنید. میزان تلاش در هر ثانیه برای شبکه بیت‌ کوین به جهت محاسبه بر اساس دستگاه شما چقدر خواهد بود. آیا می‌صرفد که هش کرده و از پردازش و برق خود استفاده کنید؟ آیا میزان برق مصرفی و دستگاه شما این امکان را دارد که شما را به سود برساند؟

Alloscomp

ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین به طور کلی ساختاری شبیه به‌هم دارند.

نام دیگری که ترجیح دادیم حتماً در لیست بهترین ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین قرار دهیم. Alloscomp می‌باشد. در واقع این ابزار آنلاین ماشین حسابی به شما به‌صورت رایگان میزان درآمد، هزینه و استخراج بیت‌ کوین را محاسبه می‌کند. برای دسترسی به این سروی سمی توانید وارد سایت آن شوید و در نهایت خروجی، زیان و سود و یا حتی اطلاعات جزئی‌تر را به شما شرح می‌دهد.

شما در این ابزار می‌توانید میزان هزینه‌ای که باید به استخر استخراج ارز بپردازید را نیز محاسبه کنید. چنین واحدی با درصد مشخص شده و به‌اختصار Pool نامیده می‌شود. در مقابل ممکن است سود شما سبز، خنثی و حتی قرمز و تبدیل به ضرر شود. البته کمی قوانین در دنیا و بخصوص کشور ایران متفاوت است. به‌هرحال شما با این ماشین‌حساب‌ها می‌توانید میزان مصرف برق دستگاه، هزینه کل برق مصرفی و قدرت دستگاه استخراج‌کننده را بخوانید.

Nicehash

یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند و سایت‌های محاسبه میزان درآمد از استخراج بیت‌ کوین Nicehash می‌باشد. نکته جالب در مورد اینسایت عملکرد هوشمند و با امکان نصب نرم‌افزار و یا ورود اطلاعات به‌صورت دستی است. یعنی شما می‌توانید مشخصات پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی خود را وارد کرده. پس از آن میزان سود یا ضرر و برق مصرفی و توان موردنیاز را به شما ارائه می‌دهد. با ورود به صفحه اصلی اینسایت کافی است که گزینه Profitability Calculator را انتخاب کنید. در مرحله بعد به شما اجازه تبدیل ارز و یا انتخاب ماشین‌حساب را می‌دهد.

ارز دیجیتال چیست و انواع آن
مشاهده

در بخش ماشین‌حساب امکان محاسبه و بررسی پردازنده و گرافیک به‌صورت خودکار و دستی وجود دارد. البته این نرم‌افزار تنها روی سیستم‌های ۶۴ بیت کار می‌کند و برای این که عملیات پردازشی بهتری هم داشته باشید. قید سیستم‌عامل‌های ۳۲ بیتی را بزنید.

در واقع فضای شبیه به ماین بیت‌کوین نیز روی یکی دیگر از نرم‌افزارهای این دستگاه پیاده شده است. بدون این که چیزی به دست آورید این نرم‌افزار قادر خواهد بود که فضای کامپیوتر و ماینر شما را آنالیز کند که آیا امکان استخراج را دارید یا خیر؟

جالب است بدانید که این وب‌سایت بهترین و محبوب‌ترین پردازنده‌های شرکت‌های مختلف از جمله انویدیا و AMD را بررسی کرده است و بر اساس آزمایشاتی که قبلاً صورت پذیرفته است. نشان داده می‌شود که این دستگاه‌ها در طول روز می‌توانند چه مقدار بیت‌کوین استخراج کنند. البته امکان مشاهده دستگاه‌های بیشتری نیز وجود دارد.

برخی وب سایت های ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین ممکن است در دسترس ایرانیان نباشند.

جمع‌بندی بررسی ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین

ماشین‌حساب‌های بیت‌کوین

همان‌طور که گفتیم ما نمی‌توانیم صحت و یا عدم کارکرد صحیح این سیستم‌ها و نرم‌افزارهای محاسباتی را تأیید یا رد کنیم. اما باید عرض کنیم که آن‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌شوند. در حال حاضر وب‌سایت‌های ایرانی هم هستند که با عملیاتی سازگارتر همین کار را برای شما در محیطی فارسی انجام می‌دهند. اما مسئله این است که در حالت استاندارد ممکن است شرایط و توان قدرت برق در مناطق مختلف دنیا متفاوت باشد و ما برای همه این سیستم‌ها و کشورها نمی‌توانیم از یک فرمول ثابت استفاده کنیم.

می‌دانیم که در طول چند سال اخیر استخراج ارز دیجیتال به دلیل اطلاع‌رسانی بیشتر رسانه‌ها در این مورد به نرخ بالاتری رفته. در نتیجه این پروسه سخت‌تر می‌شود. درست مانند فضای اینترنت که وقتی کاربران آن بیشتر می‌شود. پهنای باند اشغال شده و در نتیجه سرعت کم تر می‌شود. اما وقتی در چنین شرایطی هستیم وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهایی ایجاد می‌شوند که ما اجازه می‌دهند در مورد دستگاه خودمان، میزان وقت و برقی که صرف می‌کنیم محاسبه انجام دهیم. متوجه این مسئله شویم که آیا عملیات ماین ما سودده خواهد بود یا خیر! شما به طور دقیق می‌توانید هزینه مصرفی برای ماینینگ را به دست آورید. هم چنین امکان محاسبه میزان سود را نیز خواهید داشت.

ماشین‌حساب‌های بیت‌ کوین حالا نسبت به سال‌های گذشته قابل اعتمادتر هستند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.