راه‌های حفظ امنیت در پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت اینترنتی پی استار

امنیت در پرداخت اینترنتی‌به چه معناست؟
چگونه خریدی امن داشته باشیم؟
چگونه کلاهبرداران را شناسایی کنیم؟
چگونه مورد حمله ی کلاهبرداران قرار نگیریم؟
این ها سوالاتی است که ممکن است در هنگام خرید آنلاین برای شما پیش امده باشد.

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که چیزی را نیاز دارید، اما به دلایلی نمی‌توانید حضوری آن را بخرید پس به‌سرعت در اینترنت جستجو می‌کنید و سریعاً آن را آنلاین سفارش می‌دهید و مستقیم هزینه آن را پرداخت می‌کنید. این درست است که با این روش با صرف وقت کمی می توانیم چیزی را که می خواهیم بخریم، اما اگر دقت نکنیم و به اصول خرید آنلاین آشنا نباشیم؛ممکن است مشکلاتی برای ما به وجود بیاید. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را تاحدامکان با خیال راحت و در شرایط امن انجام دهید.
همچنین به شما خواهیم گفت که هنگام خرید آنلاین باید به چه نکاتی توجه کنید.تا خدایی ناکرده دچار ضرر نشوید.

در ابتدا به تعریف امنیت در پرداخت اینترنتی‌ می پردازیم؛اصلا منظور از امنیت پرداخت چیست؟

امنیت پرداخت شامل مجموعه‌ی قوانین و فعالیت‌هایی است که برای حفظ حریم خصوصی و اطلاعات بانکی مشتریان توسط کسب‌وکار اجرا می‌شود. در این دوران پیشرفته و دیجیتالی شدن اکثر امور، کسب‌وکارها برای حفظ امنیت اطلاعات مشتریان خود باید همواره آماده‌ی هرگونه خطری از سوی هکر ها و همچنین افراد کلاهبردار باشند. این روزها کلاهبرداران می‌توانند با ارسال یک ایمیل حاوی لینک‌های نامناسب، به اطلاعات ارزشمند شما دسترسی پیدا کنند و با دستیابی به این اطلاعات، تنها یک کلیک فاصله دارند تا کل حساب شما را در یک لحظه خالی کنند.

نکاتی طلایی برای حفظ امنیت در پرداخت اینترنتی‌ و محافظت در برابر کلاهبرداری

 


درگاه پرداخت اینترنتی پی استار

اگر به نکات طلایی  زیر توجه کنید ، هنگام پرداخت آنلاین به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد:

مطمئن شوید که اتصال ایمن دارید!

 

درگاه پرداخت اینترنتی

 

در سمت چپ آدرس علامت قفل کلیک کنید.این قفل نماد ایمن بودن وب‌سایت است. اگر روی آدرس کلیک کنید آدرس سایت فقط باید با  https: // www شروع شود.حتما این مورد را در هنگام ورود به یک سایت که می خواهید از آن خرید اینترنتی کنید ،چک کنید. اگر s  را در انتهای http  مشاهده نکنید، حتما سایت مورد نظر جعلی است.همچنین اگر روی علامت قفل کلیک کنید certificate یا گواهی نامه وبسایت را مشاهده می کنید.

کلاهبرداری اینترنتی چیست؟
مشاهده

هرگز اطلاعات پرداخت خود را در چت یا موارد مشابه به کسی ارسال نکنید!

بسیاری از سیستم عامل های فروش آنلاین امکان تماس با نماینده خدمات مشتریان از طریق ایمیل یا چت را ارائه می دهند. وب سایت های معتبر هرگز اطلاعات حساب شما را درخواست نمی کنند. بنابراین اگر از شما خواسته شد که اطلاعات حساب خود را در یک چت یا … ارسال کنید ، تحت هیچ شرایطی این کار را نکنید. و همچنین قابل ذکر است که اکنون اکثر ارائه دهندگان خدمات آنلاین در ابتدای ورود شما به سایتشان به این موضوع اشاره می کنند.

شرایط و قوانین را بررسی کنید!

 اگر می خواهید از یک فروشگاه اینترنتی چیزی سفارش دهید، باید به دنبال شرایط و ضوابط آن فروشگاه باشید.ممکن است قوانینی داشته باشند که به نظر شما غیر معقول برسد،برخلاف میل شما باشد ویا فرضا برخلاف بقیه فروشنده ها باشد.

به گزینه های حمل و نقل توجه کنید!

 همیشه باید مطمئن شوید که محموله شما دارای شماره رهگیری است. می توانید این مورد را در وب سایت سرویس حمل و نقل وارد کرده و بسته خود را پیگیری کنید. این به شما اطمینان می دهد که محموله شما واقعا ارسال شده است.

مراقب نماد های امنیتی باشید!

نماد های امنیتی مثل اینماد،شاپرک و …  باید در سایت مورد نظر شما وجود داشته باشند. این نمادها در وب سایت های فروش تأیید شده نمایش داده می شوند. علاوه بر این ، می توانید با ورود به سایت مربوط به هر نماد ، اعتبار سایت موردنظر خودتان را استعلام بگیرید. تا صحت نماد ها را بررسی کنید.

مراقب کلاهبرداری های فیشینگ باشید!

درگاه پرداخت اینترنتی

 ایمیل های تقلبی یا به اصطلاح ایمیل های فیشینگ ، گاهی توسط برخی از افراد به شما ارسال می شوند. در ابتدا شاید به نظر برسد که از یک ارائه دهنده خدمات آنلاین معتبر خاصی برای شما ارسال شده ،اما وقتی ایمیل فیشینگ را باز می کنید ، اغلب از شما خواسته می شود که اطلاعات ورود خود را با این ارائه دهنده آنلاین وارد کنید یا حتی اطلاعات بانکی خود را ارسال کنید و به شما می گویند دلیل خواستن این اطلاعات این است که ظاهرا حساب شما مسدود شده است و باید تأیید شود. سپس اکثر این ایمیل ها حاوی لینکی هستند که باید از طریق آن اطلاعات خود را وارد کنید. تحت هیچ شرایطی نباید به این ایمیل ها پاسخ بدهید یا روی لینک ارسال شده کلیک کنید ، زیرا با این موارد می توانند اطلاعات حساس شما مانند اطلاعات بانک را به سرقت ببرند. در برخی موارد ممکن است ویروسی را هم دانلود کنید.

مرورگر خود را به روز نگه دارید!

هر بار که مرورگری مانند Chrome ، Firefox یا Microsoft به روز می شود ، امنیت آن بهبود می یابد. بنابراین اگر می خواهید خریدهایتان را آنلاین انجام دهید ، مطمئن شوید که مرورگر شما همیشه به روز است. معمولاً مرورگر شما به طور خودکار به روز رسانی ها را دانلود می کند.

از آنتی ویروس آپدیت استفاده کنید!

یک برنامه آنتی ویروس نیز برای خرید آنلاین ایمن مهم است. زیرا حتی اگر فروشنده و وب سایت قابل اعتماد باشند ، اطلاعات پرداخت شما می تواند به سرقت برود. این در صورتی است که رایانه شما قبلاً به ویروسی از این دست آلوده شده باشد. Defender روی سیستم Windows و Gatekeeper بر روی Mac از پیش نصب شده است. Windows Defender معمولاً به طور خودکار روشن می شود. از آنجا که اسکنرهای ویروس خود سیستم عامل در معرض اکثر حملات هک قرار دارند ، توصیه می کنیم یک برنامه ضد ویروس خارجی هم نصب کنید ، به عنوان مثال برنامه حفاظت از آنتی ویروی نود

مرتبط بخوانید :

۶ نکته اسرارآمیز برای دستیابی به وفاداری مشتری
مشاهده

آینده پرداخت در دنیا

چرا باید فروشگاه آنلاین خود را داشته باشیم؟

 

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.