بهترین درگاه پرداخت اینترنتی چه ویژگی هایی دارد؟

شاید ندانید که درگاه پرداخت اینترنتی چیست؛ ابتدا در اینجا با مثالی درگاه پرداخت اینترنتی را برای شما توضیح خواهیم داد.

ممکن است شما دارای کسب‌وکاری باشید و محصولات خود را به‌صورت آنلاین به فروش برسانید در این روش شما دو راه برای فروش محصولات خود دارید.

روش اول دادن شماره کارت یا شماره‌حساب به مشتری برای دریافت وجه می‌باشد که این روش در حال منسوخ شدن است و امروزه بیشتر فروشگاه‌های آنلاین که بر بستر سایت یا فضای مجازی قرار گرفته‌اند، از درگاه پرداخت اینترنتی استفاده می‌کنند.

چرا که در روش کارت به کارت نسبت به روش درگاه پرداخت اینترنتی نمی‌توانیم آن‌طور که بایدوشاید اعتماد مشتریانمان را به دست آوریم و همچنین در روش کارت به کارت به علت چک کردن همه واریزی‌ها، سرعت ثبت خریدها بسیار کند است.

این امر می‌تواند باعث کاهش فروش شما شود. اما در روش استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی کافی است که مشتریان وارد لینک درگاه پرداخت شما شوند و پس از واردکردن اطلاعات کارت بانکی خود به‌صورت آنلاین پول را پرداخت کنند.
در این حالت اعتماد مشتری نسبت به شما افزایش می‌یابد. زیرا می‌داند که بانک اطلاعات شمارا دارد و همچنین این روش نیازی نیست از تک‌تک مشتریان خود رسید پرداخت دریافت کنید.

به‌صورت کلی در ایران دو نوع درگاه پرداخت داریم؛ درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت یاری

حالا سؤالی که ایجاد می‌شود؛ چه تفاوتی بین این دو نوع درگاه پرداخت اینترنتی وجود دارد؟

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

در درگاه پرداخت مستقیم کارمزد صفر درصد است. در این نوع درگاه پرداخت نام‌ و آدرس سایت شما در صفحه پرداخت نمایش داده می‌شود.

شما برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم به اجاره‌نامه یا سند ملکی رسمی از محل فعالیت سایتتان نیاز دارید. اگر وب‌سایت شما در حوزه خاصی فعالیت دارد، باید از سازمان مربوطه مجوز‌های لازم را دریافت نمایید.

در برخی اوقات نیاز به کدنویسی خاصی برای اتصال درگاه پرداخت مستقیم به سایتتان دارید. علاوه بر این سایت شما باید دارای نماد اعتماد به نام صاحب حساب، باشد.

اما دریافت درگاه پرداخت یاری بسیار ساده‌تر از درگاه پرداخت مستقیم است.
برای دریافت درگاه پرداخت یاری شما نیازی به ارائه اجاره‌نامه یا سند ملک خود ندارید.
همچنین نیازی نیست که نماد اعتماد الکترونیک داشته باشید. فرایند دریافت درگاه پرداخت یاری بسیار سریع است و نصب افزونه‌های موردنیاز برای اتصال درگاه پرداخت به سایتتان بسیار ساده و کاملاً رایگان است.

درگاه پرداخت یاری مناسب چه کسانی است؟

اگر سایتی دارید که می‌خواهید با برند خودتان درگاه پرداخت ارائه دهید، یا اگر می‌خواهید محصولاتتان را از طریق شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام، تلگرام و… است به فروش برسانید، یا اپلیکیشنی برای فروش محصولات خود ایجاد کرده‌اید و موارد متعدد دیگر، درگاه پرداخت یاری بسیار می‌تواند برایتان کارآمد باشد.

شما با گرفتن درگاه پرداخت اینترنتی علاوه بر صفحه پرداخت می‌توانید از امکانات دیگری مثل فروشگاه، ساخت فرم پرداخت و کلی امکانات دیگر که در ادامه توضیح می‌دهیم، دسترسی داشته باشید.

ویژگی های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی دارای ویژگی هایی است که در ادامه این مقاله کاملا توضیح خواهیم داد.

کارمزد درگاه پرداخت اینترنتی و معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی
مشاهده

۱. بدون نماد اعتماد درگاه پرداخت بگیر

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

برای دریافت درگاه پرداخت یاری  فقط و فقط تابید هویت شما لازم است. برای احراز هویت خود هم کافی است به سایت بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط مراجعه کنید، مدارکی که تعریف شده را با رعایت اصول گفته شده بارگذاری کنید و در کمتر از یک ساعت منتظر تأیید و احراز هویتتان از سمت پشتیبانی باشید.

۲. در سریع‌ترین زمان درگاه پرداخت یاری خود را دریافت کن

شمار برای گرفتن درگاه پرداخت یاری نیازی به گرفتن مجوز‌های نماد الکترونیکی و ساماندهی ندارید، به‌راحتی و در کمتر از یک ساعت می‌توانید درگاه پرداخت اینترنتی منحصربه‌فرد خودتان را دریافت کنید.
شما برای دریافت درگاه پرداخت یاری، مخصوصاً در شرایط کرونایی امروز کشور، هیچ نیازی به مراجعه حضوری به بانک و پرکردن هیچ فرمی ندارید.

کافی است به سایت بهترین درگاه پرداخت اینترنتی مراجعه کرده و پس از طی مراحل ثبت‌نام و تأیید مدارکتان درگاه پرداخت خود را دریافت کنید.


۳. با هر نوع سایتی درگاه پرداخت یاری بگیر

یکی از ویژگی‌های خوب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی واسط این است که شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت از انواع افزونه‌ها پشتیبانی می‌کنند.
اما در درگاه پرداخت مستقیم بایستی کدنویسی‌های مربوطه را انجام دهید و بر اساس قوانین هر درگاه پرداخت، صفحه پرداخت را به‌وسیله کدنویسی طراحی کنید.

اگر از درگاه پرداخت واسطه استفاده کنید، بر اساس سیستم سایت‌سازی که از آن استفاده می‌کنید افزونه‌هایی به شما معرفی می‌شود که می‌توانید به‌راحتی دانلود و نصب کنید.

قابل‌ذکر است که استفاده از این افزونه‌ها هیچ هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

۴. تسویه‌حساب روزانه

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

همه ما دوست داریم وقتی کسب‌وکاری را راه‌اندازی می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن وجه پرداخت شده توسط مشتریانمان را دریافت کنیم.

بنابراین یکی از ویژگی‌های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی امکان درخواست وجه سریع و تسویه روزانه است.

۵. تسویه حساب پایا و کارت به کارت

تسویه‌حساب در درگاه پرداخت یاری به دو شکل پایا و کارت به کارت وجود دارند.

در روش پایا پرداخت فقط در ساعات اداری بانک‌ها انجام می‌شود و بعد از پرداخت هم پس از گذشتن مدتی پول از طریق بانک به‌حساب شما واریز می‌شود.

اما در روش کارت به کارت محدودیتی وجود ندارد و هر زمان که بخواهید می‌توانید درخواست واریز را به درگاه پرداخت واسط موردنظرتان کنید.

در این روش مبلغ ۵۰۰۰ ریال کارمزد از سوی بانک دریافت می‌شود. البته که این روش هم ایراداتی دارد که می‌توان به محدودیت دار بودن سقف پرداخت در روز اشاره کرد.
البته که با استفاده از همراه بانک مربوط به بانک موردنظر می‌توان مبلغ بیشتری انتقال داد.

یک روش دیگر پرداخت استفاده از لینک پرداخت شخصی است که تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌توان انتقال داد و سرعت انتقال پول این روش از پایا بیشتر می‌باشد.

۶. ارائه صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شخصی

یکی از بهترین ویژگی‌های درگاه پرداخت واسط این است که می‌توانید از یک صفحه پرداخت شخصی با نام، آدرس شبکه‌های اجتماعی و فرمی که مدنظر دارید، استفاده کنید.

درگاه پرداخت ارز دیجیتال | اهمیت استفاده از ارزرمز در کسب و کار خود
مشاهده

به‌عنوان‌مثال اگر در فضای اینستاگرام فعالیت دارید و چندین هزار نفر دنبال‌کننده دارید، حتماً یکی از روش‌های کسب درآمد شما از طریق تبلیغات است.

شما می‌توانید در هنگام گرفتن تبلیغ در صفحه اینستاگرامی خود، آدرس صفحه پرداخت شخصیتان را برای شخص مقابلتان ارسال کنید تا از طریق این صفحه هزینه را واریز کنند و این پول مستقیماً به‌حساب شما واریز می‌شود.

۷. با هر مبلغی که می‌خواهید فرم پرداخت بسازید

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب درگاه پرداخت یاری امکان ایجاد فرم پرداخت، آن هم با مبلغی که شما بخواهید است.

با این ویژگی شما می‌توانید مبلغی را تعیین کرده و فرمی را برای آن ایجاد کنید. برای این فرم لینکی ساخته می‌شود که با دریافت این لینک توسط مخاطبتان و کلیک روی آن مستقیماً به صفحه پرداخت منتقل می‌شود و دقیقاً همان مبلغی را که شما مدنظر داشتید پرداخت می‌کند. در این روش امکان تغییر مبلغ توسط پرداخت‌کننده وجود ندارد.

برای مثال ممکن است شغلتان به صورتی باشد که امکان ایجاد سایت برایتان وجود نداشته باشد، یا در فضای تلگرام یا اینستاگرام در حال فروش محصولات خود باشید.

با این امکان، شما می‌توانید برای هر محصول خود لینکی بسازید و بلافاصله پس از اینکه کسی خواستار خرید محصولی از شما شد، این لینک را در اختیارش قرار می‌دهید و از او می‌خواهید از صفحه پرداخت خود عکس بفرستد.

۸. با نام و لوگوی اختصاصی شرکت خودتان درگاه پرداخت بسازید

همه ما می‌دانیم که امروزه کسب‌وکارهای اینترنتی بسیار گسترش‌یافته‌اند و استقبال مردم هم روزبه‌روز در حال افزایش است، اینجاست که درگاه پرداخت یاری و کاربرد‌هایش بااهمیت می‌شود.

در روال معمولی که قطعاً شما هم مشاهده کرده‌اید، در صفحه پرداخت اینترنتی شاپرک، نام و لوگوی شرکت ارائه‌دهنده درگاه پرداخت واسط نمایش داده می‌شود.

اما شما می‌توانید در بخش مربوطه درخواست کنید که نام و لوگوی اختصاصی کسب‌وکار شما نمایش داده شود، این موضوع علاوه بر اینکه باعث ایجاد اعتماد در مشتری می‌شود، بر روی برند شدن شما هم تأثیر می‌گذارد.

۹. روی سایت خود صفحه پرداخت داشته باشید

علاوه بر افزونه‌ها و ابزار‌هایی که باید نصب کنید تا درگاه پرداخت بر روی سایت شما فعال شود، به شما اسکریپت درگاه پرداخت اینترنتی هم ارائه می‌شود که شما می‌توانید با نصب این اسکریپت روی‌هاست و سایت خود، امکان پرداخت آنلاین را در سایت خود فراهم کنید.

۱۰. پشتیبانی قوی؛ هر مشکلی داشتید سریعاً تماس بگیرید یا تیکیت بزنید

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین درگاه پرداخت اینترنتی پشتیبانی قوی است. بدین صورت که شما هرگاه به مشکلی برخوردید یا سؤالی برایتان ایجاد شد، می‌توانید سریعاً تماس بگیرید یا تیکیت ارسال کنید.

پی استار؛ستاره‌ی دنیای پرداخت

لینک ثبت نام در پی استار برای دریافت سریع درگاه پرداخت یاری : ثبت نام در پی استار

مرتبط بخوانید :

معرفی خدمات بی نظیر پرداخت یار پی استار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.