پی‌استار در کنار خدمات گسترده‌ای که به کاربران خود ارائه می‌دهد فرصت کسب درآمد مطمئن و قانونی را هم برای آن ها مهیا کرده است. بدون سرمایه اولیه و تنها با کمی تلاش و چاشنی هوش و سلیقه، همکار و شریک ما خواهید بود. قبل از تشریح روند کار، توجه شما را به مقدمه ای در رابطه با سیستم همکاری در فروش جلب می‌کنیم:

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) یا سیستم همکاری در فروش چیست؟

شرکت آمازون در سال 1994 برنامه بازاریابی معرف (همکاری در فروش) و مدل پرداخت به ازای عملکرد (Paying on Performance) خود را برای اولین بار به دنیای تجارت الترونیک معرفی نمود. اینطور گفته شده است که جف بزوس مدیر عامل و موسس آمازون در یک مهمانی با خانمی آشنا شد که تمایل داشت کتاب خود را که درباره طلاق به تازگی به چاپ رسانده بود در سایت خود به فروش برساند بدون آنکه به عنوان فروشنده شناخته شود. بزوس در آن لحظه به این ایده رسید که وی را به سایت خود یعنی آمازون متصل کند و از فروش هر کتاب حق کمیسیون دریافت نماید. از آن زمان بازاریابی معرف (افیلیت مارکتینگ) و صنعت منبعث از آن با سرعت قابل توجهی رشد نمود. همچنین در سالهای اخیر، عملکردهای چشمگیر فروشگاههای اینترنتی، خرده‌فروشان (retailers) را نیز تشویق کرد تا بر همین اساس بر روی فعالیت‌های بازاریابی اینترنتی خود سرمایه‌گذاری کنند.

رفته رفته محبوبیت بازاریابی معرف (افیلیت مارکتینگ) به سایر صنوف شامل شرکت‌های مسافرتی، کارگزاران بیمه و شرکت‌های ارتباطات از راه دور نیز سرایت نمود و در نتیجه به نوبه خود به یک صنعت چند بیلیون پوندی تبدیل شد. در سال‌های اخیر پیشرفت و توسعه سایر کانالهای ارتباطی مثل موبایل باعث شده تا بیشتر مشاغل سایتهای خود را برای استفاده کاربر با موبایل نیز بهینه‌سازی کنند و بازار خود را در این کانال های ارتباطی نیز گسترش دهند.

در این سیستم همکاری در فروش - که می‌توان آن را برپایه اقتصاد بی وزن دانست- فروشنده (ارائه دهنده کالا و یا خدمات اصلی) هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی خود را موثر و هدفمند نموده و بازاریاب (معرف فروشنده) هم بدون صرف سرمایه و زمان در سود فروش محصولات و خدمات شریک خواهد بود. در نتیجه یک توافق برد – برد و بهینه بین فروشنده و معرف شکل می‌گیرد.

Affiliate Marketing

ناشران افیلیت مارکتینگ چه کسانی هستند؟

صاحبان وبسایت‌هایی که روزانه مقدار قابل توجهی بازدیدکننده دارند می‌توانند به جمع ناشران خدمات و محصولات شرکت‌های معتبر بپیوندند. تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که آگهی تبلیغاتی محصولات و خدمات شرکت تبلیغ‌دهنده را در سایت خود قرار داده و برای هر کلیک، بازدید و یا خریدی حق کمیسیون خود را دریافت کنند. علاوه بر صاحبان وبسایت‌ها، سایر افراد نیز می‌توانند از نفوذ خود در بازار گرم (شامل افراد خانواده و دوستان و آشنایان) کسب درآمد کنند و یا با استفاده از رسانه‌های پرمخاطب مانند شبکه های اجتماعی به نشر و ترویج خدمات و محصولات تبلیغ‌دهنده بپردازند و بابت هر عملکردی هزینه‌ای دریافت نمایند.

سیستم همکاری در فروش پی استار چگونه عمل می‌کند؟

اگر مطالب بالا را مطالعه کرده باشید احتمالا جواب این سوال را می‌دانید. هرگونه فعالیت شما که موجب افزایش مشتری و معرفی بیشتر پی استار شود پاداش خواهد داشت. برای مثال اگر شما صاحب یک سایت و یا فروشگاه پربازدید هستید، تنها کافیست تا بنر ضمانت پرداخت پی استار را در مجموعه خود قراردهید. اگر بازدیدکننده‌ای برروی بنر کلیک و در پی استار ثبت نام کند، بوسیله سیستم هوشمند سرنخ یابی پی استار، شما به عنوان معرف آن شناخته شده و پاداش ثابت و پورسانت دریافت خواهید نمود.

یا برای مثال اگر از صفحه پرداخت شخصی خود برای مراودات مالی با دوستانتان استفاده کنید و آن ها از این طریق در پی استار ثبت نام کنند، شما به عنوان معرف آن ها در نظر گرفته خواهید شد. حتی اگر کسی را به طور شفاهی دعوت کردید و به جمع ما اضافه شد برای ما تیکت یا ایمیل بفرستید تا به عنوان معرف ایشان قرار بگیرید!

همچنین برای سهولت دعوت از دوستانتان امکان تهیه لینک دعوت اختصاصی برای شما در پنل کاربریتان فراهم شده که می‌توانید با ارسال آن از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی، پیام کوتاه و ... از آن ها برای پیوستن به خانواده بزرگ پی استار دعوت کنید.

مقدار پاداش ثابت و پورسانت برای همکاری در فروش چقدر است؟

به ازای هر فردی که از طریق شما به جمع ما بپیوندد، مبلغی به عنوان هدیه اولیه و ثابت به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین درصدی از سود تراکنش های شخص، اعم از درگاه بانکی، صفحه پرداخت شخصی، استار لینک و ... به شما اختصاص خواهد یافت. در ضمن می‌توانید با راه انداری فروشگاه شارژ و پرداخت قبوض اختصاصی خودتان، درآمد جداگانه‌ای کسب کنید (اطلاعات بیشتر در اینجا). در جدول زیر میزان پاداش و پورسانت اهدایی برای 3 سطح کاربری قابل مشاهده است:

کسب درآمد

تنها بدانید به فکر شما کاربران هستیم

سطح کاربری پاداش ثابت پورسانت متغیر
1 ستاره 500 تومان 10 درصد
2 ستاره 500 تومان 20 درصد
3 ستاره 500 تومان 30 درصد

توجه داشته باشید که برای اینکه فرد زیر مجموعه شما قرار گرفته و هدیه اولیه به شما تعلق گیرد، باید حداقل 10 هزار تومان تراکنش و گردش مالی داشته باشد.
درصدهای ذکر شده برای پورسانت به کارمزد دریافتی از کاربر اعمال می‌شود. برای مثال اگر کارمزد تراکنش یکی از زیر مجموعه‌های شما 1000 تومان باشد، در سطح 1 ستاره : 100 تومان، دو ستاره: 200 تومان و 3 ستاره : 300 تومان به کیف پول بازاریابی شما افزوده خواهد شد.

درآمد بیشتری کسب کنید، تخفیف بیشتری هم بگیرید!

سیستم کسب درآمد و همکاری در فروش پی استار به باشگاه مشتریان آن متصل بوده و همزمان که درآمد کسب می‌کنید، امتیاز هم می‌گیرید و با افزایش امتیازتان تخفیف های جذاب تری هم در انتظار شما هستند! برعکس، هرچه تراکنش‌های بیشتری داشته باشید، امتیاز بیشتری کسب می‌کنید، سطح کاربریتان افزایش پیدا می‌کند و پورسانت بالاتری هم دریافت می‌کنید!
پس دعوت کردن افراد به پی استار مساوی است با دریافت پاداش + پورسانت + امتیاز + تخفیف!

Affiliate Marketing