سوالات متداول

شرکت فناور پی استار که در سال 1396 به عنوان بستری جهت ارائه درگاه پرداخت اینترنتی فعالیت خود را آغاز نمود در حال حاضر به عنوان پرداختیار رسمی بانک مرکزی در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی فعال است .
مجموعه ایی از خدمات پی استار:
1. ارائه انواع وب سرویس و پلاگین های پرداخت برای وبسایتها و اپلیکیشنها
2. ارائه درگاه پرداختیاری با نام و لوگو شما با امکان تسویه اتوماتیک روزانه
3. ارائه درگاه تایید پرداخت کارت به کارت
4. ارائه درگاه پرداخت تلفنی
5. کیف پول (راهکاری برای مدیریت وجوه کسب و کارها)
6. فروشگاه ساز آنلاین ( فروش محصولات در فروشگاه انلاین مخصوص خود )

پی استار، پرداختیار رسمی بانک مرکزی است و می توانید نام پی استار(شرکت ستاره پیشگام نوران منطقه ازاد انزلی) را در فهرست شرکت های مجاز به فعالیت سایت شاپرک مشاهده کنید. همچنین پی استار با کسب نماد اعتماد الکترونیکی و عضویت در انجمن شرکت های پرداخت الکترونیک سعی کرده تا مراتب اطمینان شما را فراهم کند.

1.وارد قسمت پنل کاربری پی استار شوید. ثبت نام
2.نام، نام خانوادگی، رمز عبور و شماره همراه خود را وارد نمایید.
3.کد پیامک شده را در بخش مربوطه وارد کنید.
4.پس از ورود به پنل مدیریت، باید نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نمایید.
درقسمت تکمیل اطلاعات مواردی چون اطلاعات هویتی، بانکی و محلی را وارد کنید. همچنین لازم است تا تصویر کارت ملی و شناسنامه خود را بارگذاری نمایید.
پس از بررسی و در صورت تایید یا عدم تایید مشخصات هویتی توسط واحد امور مشتریان پی استار، حداکثر تا 3 ساعت نتیجه به پذیرنده بصورت پیامک ارسال میشود.

برای استفاده از پی استار فرقی نمیکند که شما یا پرداخت کننده در چه بانکی حساب داشته باشید. هرکدام از بانک های کشور وهر نوع حسابی که داشته باشید میتوانید از پی استار استفاده کنید. فقط کافی است که شماره شبای حساب خود را بدانید.

1.پس از ورود به پنل کاربری پی استار، وارد منو درگاه ها شوید.
2.در این قسمت میبایست نوع درگاه خود را انتخاب نمایید:
(پرداختیاری- کارت به کارت- تلفنی و...) و سپس دکمه ی ساخت درگاه پرداخت را کلیک کنید.
3. نوع درگاه، عنوان درگاه، دسته بندی حوزه ی فعالیت شما، ادرس،تلفن و شماره شبا جهت تسویه حساب را مشخص نمایید.

با استفاده از سرویس تسهیم می توانید مبالغ حاصل از تراکنش های روی درگاه پرداخت و یا موجودی کیف پول خود را به حساب های مختلف با نسبت های دلخواه و متفاوت واریز کنید. شما میتوانید با افزودن حساب خود یا شرکایتان، مبالغ حاصل از پرداخت ها و یا موجودی کیف پول خود را با نسبت های مختلف به این حساب ها واریز کنید. با قابلیت منحصربفرد شناوری تسهیم، امکان تغییر نسبت تقسیم وجه و دریافت کننده وجه در هر تراکنش میسر می باشد.

پس از کسر کارمزد هنگام هر تراکنش، مبلغ پرداختی حداکثر یک روز پس از انجام تراکنش و تا ساعت14، به حساب شخص واریز شده و تسویه حساب انجام می شود. باتوجه به شاپرک که سامانه سراسری بانک مرکزی برای پرداخت های مبتنی بر کارت میباشد، واریز تراکنش ها بر روی درگاه های پرداخت اینترنتی روز بعد انجام میپذیرد و این قانون برای کلیه پذیرنده ها می باشد.

در حال حاضر روزانه کف پرداخت وجه از طریق درگاه پرداخت 1000تومان و سقف آن 50میلیون تومان می باشد.

خیر، نیازی به ثبت نام پرداخت کننده در پی استار نمی باشد.

برای تغییر اطلاعات کاربری و یا اطلاعات درگاه باید از طریق پشتیبانی پی استار اقدام نمایید.

با توجه به قوانین بانک مرکزی و شبکه شاپرک، وجه کلیه تراکنش های ناموفق، حداکثر ظرف مدت یک ساعت، به صورت اتوماتیک به حساب خریدار بازگشت داده میشود. در بعضی از مواقع نیز باتوجه به برخی مشکلات بانکی مانند عدم پاسخگویی سوئیچ بانک صادر کننده کارت، برگشت پول ۴۸ تا ۷۲ ساعت طول خواهد کشید. اگر چنانچه بعد از گذشت ۷۲ ساعت پول برگشت نخورد، از طریق پشتیبانی پی استار به ما اطلاع دهید.

پی استار با استفاده از پروتکل امنیتی Https بر روی بروزترین استاندارد ها تمام محتوای مورد استفاده را رمزنگاری میکند و تمام اطلاعات شما بصورت رمزنگاری شده در دیتابیس های ما ذخیره می شود.

محدودیتی در زمینه ی تعداد درگاه پرداخت وجود ندارد و شما میتوانید با ایجاد یک حساب کاربری در سایت پی استار، به تعداد نیاز خود درگاه دریافت کنید.

مشتریان شما بعد از خرید کالا یا خدمت شما، باید وجه مربوط به آن را پرداخت نمایند که شما می توانید دو راه جلوی راه مشتری قرار دهید:
به درگاه پرداخت بانکی متصل شود و وجه را پرداخت نماید و یا اینکه با استفاده از شماره کارت شما، از طریق اپلیکیشن های پرداخت موبایلی،وجه را کارت به کارت نماید و سپس شماره کارت خود را در فرم پرداخت پی استار وارد نماید تا عملیات پرداخت وجه تایید شود.

از سازمانی بزرگ تا کسب و کاری کوچک، در سریع ترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت با راه اندازی سامانه تلفن گویا به کمک پی استار و استفاده از سرویس پرداخت تلفنی پی استار، مشتریان خود را جهت پرداخت غیرحضوری به بانک متصل نمایید.

بله، شما می توانید با افزودن شماره حساب در بخش حساب های من و درخواست تغییر شبا در قسمت درگاه های بانکی اقدام به تغییر شماره حساب خود کنید.
Sales Support image/svg+xml
ارتباط در واتس آپ واتساپ